Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.26 (21)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
policja, "koń pozostaje poza wszelkimi podejrzeniami".

Zabili swoje dziecko
LUBELSKIE
Policja aresztowała Martę i Andrzeja S., małżeństwo z Puchaczowa, podejrzewane o zabicie noworodka. Ciało dziecka znalazł przed tygodniem chłopak, który wybrał się na spacer do lasu. Wszystko wskazuje na to, że dziecko urodziło się żywe, a zmarło w wyniku wychłodzenia. Rodzice pozbyli się go tuż po porodzie. Małżeństwu postawiono zarzut zabójstwa w porozumieniu, za co grozi dożywocie.

Odważni złodzieje ukradli niezwykle groźnego psa
Nieustraszony, tak nazwali lubelscy policjanci nieznanego na razie złodziejaszka. Przestępca włamał się do jednego z domów w Nowinach i ukradł psa obronnego.
Funkcjonariusze nie mogli nadziwić się odwadze
policja, "koń pozostaje poza wszelkimi podejrzeniami".&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Zabili swoje dziecko&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;LUBELSKIE&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>Policja aresztowała &lt;name type="person"&gt;Martę&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Andrzeja S.&lt;/&gt;, małżeństwo z &lt;name type="place"&gt;Puchaczowa&lt;/&gt;, podejrzewane o zabicie noworodka. Ciało dziecka znalazł przed tygodniem chłopak, który wybrał się na spacer do lasu. Wszystko wskazuje na to, że dziecko urodziło się żywe, a zmarło w wyniku wychłodzenia. Rodzice pozbyli się go tuż po porodzie. Małżeństwu postawiono zarzut zabójstwa w porozumieniu, za co grozi dożywocie.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Odważni złodzieje ukradli niezwykle groźnego psa&lt;/&gt;<br>Nieustraszony, tak nazwali lubelscy policjanci nieznanego na razie złodziejaszka. Przestępca włamał się do jednego z domów w &lt;name type="place"&gt;Nowinach&lt;/&gt; i ukradł psa obronnego.<br>Funkcjonariusze nie mogli nadziwić się odwadze
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2017

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2017.
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatny e-book, potwierdź także poniższe zgody marketingowe.

Świat w przysłowiach

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2017” i odbierz darmowy e-book!