14 czerwca

W pewnym druku należy wpisać datę urodzenia. Miesiąc ma być podany słownie. Która forma jest poprawna? 14 czerwca 1984 r. czy 14 czerwiec 1984 r.?
Czerwca, koniecznie czerwca, w żadnym wypadku czerwiec. Nie liczy Pani przecież miesięcy, tylko dni: nie 14 czerwiec, tylko 14 dzień, dokładniej 14 dzień czerwca, a po opuszczeniu słowa dzień – po prostu 14 czerwca.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski