3 maja

Dzień dobry,
Zwracam się do państwa z prośbą: czy forma witaj 3 maj jest formą dopuszczalną (ze względu na tytuł pieśni), czy poprawną formą jest witaj 3 maja?
Z góry serdecznie dziękuję.
„Witaj 3 maj” to licentia poetica – forma usprawiedliwiona względami rymu i rytmu, ale niezgodna z dzisiejszą normą językową. Cytując ją, przytaczamy ją oczywiście w postaci oryginalnej. Ale mówiąc np. o tym, jak obchodzono 3 maja w zeszłym roku, użyjemy formy maja, nie maj.
Mirosław Bańko