zdrobnienie od łabędź

Witam!
Jak utworzyć zdrobnienie od łabędzia? Spotkałam się gdzieś z formą łabędzik, w Internecie zaś można się natknąć natknąć na łabądka. Czy któraś z tych form jest poprawna? Czy najbezpieczniej mówić po prostu o łabędziątku?
pozdrawiam serdecznie
Indeks a tergo do Uniwersalnego słownika języka polskiego podaje tylko trzy wyrazy o zakończeniu -ędź, są to łabędź, piędź i krawędź. Dwa ostatnie nie są używane w formach zdrobniałych, więc nie mogą posłużyć za wzór dla łabędzia. W Innym słowniku języka polskiego, który systematycznie podaje zdrobnienia przy rzeczownikach, wymieniono łabędziątko, to jednak – formalnie rzecz biorąc – jest pochodne raczej w stosunku do rzadkiego rzeczownika łabędzię, por. analogiczną parę kocię – kociątko.
Forma łabądek występuje niezbyt licznie w Korpusie Języka Polskiego PWN, z kontekstu widać, że funkcjonuje w języku potocznym. Łabędzika w korpusie nie ma. Można znaleźć za to błędną formę łabądź, i to nawet w tekstach opublikowanych drukiem.
Mirosław Bańko, PWN