Nowa zasada dzielenia wyrazów w piśmie?

Witam serdecznie.
Parę dni temu na szkoleniu z zakresu tworzenia pism urzędowych dowiedziałam się, że dostosowując się do norm unijnych, wprowadzono nowy sposób przenoszenia wyrazów. Zamiast stawiać znak przenoszenia na końcu linijki, poprawnie jest urwać wyraz i postawić „kreseczkę” na początku nowej linijki. Taki zapis podobno jest zgodny z międzynarodowymi standardami tworzenia dokumentów. Proszę mi powiedzieć, czy to prawda, a jeśli tak, to kiedy wprowadzono takie przepisy?
Pozdrawiam
M.B.
Przepis taki musiałaby zatwierdzić Rada Języka Polskiego, która z mocy ustawy odpowiada za kodyfikację polskiej pisowni. Kiedy niedawno zaglądałem na strony RJP, żadnej innowacji w sprawie dzielenia wyrazów w piśmie nie znalazłem. W dawnych drukach różnie oznaczano dzielenie wyrazów, ale obecny stan jest taki, że kreskę podziałową stawia się na końcu wiersza, a ponawia na początku następnego tylko wtedy, gdy wyraz złożony, zapisywany z dywizem, został podzielony w miejscu dywizu. Można powiedzieć, że w takich sytuacjach oryginalny dywiz, należący do wyrazu złożonego, spada do następnego wiersza, a tuż przed nim umieszcza się drugi dywiz, który zamyka wiersz i oznacza, że nie cały wyraz się w nim zmieścił.
Mirosław Bańko, PWN