meczó czy meczy?

Dzień dobry!
Ostatnimi czasy usłyszałem, iż można mówić nie tylko meczów, ale również meczy. Moim zdaniem jedyną poprawną formą w liczbie mnogiej od wyrazu mecz jest forma meczów. Meczyć może co najwyżej koza. Czy mam rację?
Pozdrawiam!
Koza może meczeć, nie meczyć, ale nie w tym rzecz. System gramatyczny polszczyzny dopuszcza zarówno formę meczów, jak i meczy. Proszę zwrocić uwagę, że mówimy mieczy, rzadziej mieczów, co więcej – obie formy są obecne w słownikach, a to przecież jest przykład analogiczny.
Jeśli więc nie gramatyka dyskwalifikuje formę meczy, to co? Norma skodyfikowana w słownikach, oparta z jednej strony na tradycji, z drugiej na niedokładnym rozeznaniu się w zwyczaju językowym. Zwyczaj językowy, jak zawsze, jest zróżnicowany, ale nawet w polszczyźnie pisanej forma meczy występuje na tyle często, że należałoby ją uznać za rzadszy, być może potoczny wariant formy meczów.
Mirosław Bańko, PWN