w latach 20.

Witam serdecznie,
chciałam zapytać jak najlepiej zapisywać uogólnioną datę w latach? Tzn. czy pisać np. lata 20. – z kropką nawet w środku zdania, czy lata 20-te, w latach 60tych, w latach 1920 tych? Która forma jest najwłaściwsza?
Uprzejmie dziękuję i pozdrawiam,
Anna Trzewiczek
Możemy wybierać między następującymi zapisami:
1. w latach 20. [z kropką nawet w środku zdania]
2. w latach dwudziestych
3. w trzeciej dekadzie [np. XX wieku]

Współczesna norma ortograficzna nie obejmuje zapisów typu w latach 20-tych. Nie należy też pisać np. na 20-tym piętrze ani 20-ego stycznia.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski