potomkowie Mojmira

Szanowni Państwo,
jak poprawnie brzmi mianownik (lp i lm) rzeczownika Mojmirowców (Mojmirowiców? zob. www.pwn.pl; czes. i słow. Mojmírovci) – dynastia założona przez Mojmira I?
Z poważaniem
słowacki czytelnik
Potomek Mojmira to w dawnym języku polskim Mojmirowic. Przyrostek -owic znany jest z wielu nazw patronimicznych (odojcowskich), np. Włostowic, Parkoszowic. Potomkowie Mojmira to w takim razie Mojmirowice (pierwotnie było Mojmirowicy), nazwiemy tak też dynastię, której założycielem był Mojmir.
Forma Mojmirowcy jest bohemizmem, ale nie jest to jedyny argument na jej niekorzyść. Wyrazy z przyrostkiem -owiec użyte w liczbie mnogiej zwykle oznaczają grupę zwolenników kogoś lub czegoś, np. banderowcy (zwolennicy ukraińskiego działacza nacjonalistycznego Stepana Bandery).
Wniosek: właściwe formy to Mojmirowic i Mojmirowice.
Jan Grzenia