zdrobnienia czy zgrubienia?

Szanowni Państwo,
czy polskie formy Anka, Danka, Janka, Hanka itp. są zdrobnieniami (jak słowackie zdrobnienia Anka, Danka, Janka, Hanka, Lucka itp. i polskie zdrobnienia Danuśka, Aśka, Baśka, Kaśka itp.), czy zgrubieniami?
Z poważaniem
słowacki czytelnik
Przyrostek -ka dodany do podstawy będącej imieniem tworzy zdrobnienie. Podane polskie imiona są więc zdrobnieniami. Terminu zgrubienie (augmentatyw) używa się czasem w odniesieniu do imion takich, jak Krycha, Małgocha (przyrostek -cha), jest to jednak zgrubienie czysto formalne, gdyż użyto przyrostka o funkcji augmentatywnej (por. np. klucha od kluska). W rzeczywistości takie formy imion mogą być użyte tylko w sytuacji, gdy między rozmówcami istnieje zażyłość, a więc w gruncie rzeczy są to spieszczenia.
Jan Grzenia