Lokantlokanta czy lokantu?

Szanowni Państwo,
interesuje mnie, w jaki sposób powinno odmieniać się słowo lokant. Czy w dopełniaczu będzie to lokantu (podobnie jak np. formantu), czy też lokanta (wtedy byłoby konsekwentnie z np. liganda).
W literaturze chemicznej występują obie wersje, natomiast w znanych mi słownikach słowa tego nie ma.
W uzusie są obie formy, jednak żadna z nich nie jest skodyfikowana – przeszukałam wszystkie możliwe słowniki, lecz jedyny, w którym znalazłam hasło lokant: Słownik wyrazów obcych pod red. I. Kamińskiej-Szmaj (Wrocław 2001), nie podaje form jego odmiany.
Formę dopełniacza: lokantu zamieszcza słownik internetowy , jednak nie jest to wiarygodne źródło; nie wiadomo, na jakiej podstawie ta właśnie postać ma mieć pierwszeństwo.
Moim zdaniem uprawnione są obie wersje, skoro obie pojawiają się w literaturze specjalistycznej.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski