Eter i Ereb

Szanowni Państwo,
jaki rodzaj gramatyczny mają greckie bóstwa Eter i Ereb?

Z poważaniem
Czytelnik
Eter (bóg jasnego światła, uosobienie wyższych rejonów niebieskich) oraz Ereb (bóg i uosobienie ciemności podziemnej) to bóstwa męskie. W obu wypadkach rodzaj gramatyczny jest zgodny ze znaczeniem, tzn. rzeczownik rodzaju męskiego (męskoosobowego) oznacza mężczyznę.
Wybór właściwej formy orzeczenia lub przydawki nie nasuwa szczególnych wątpliwości, por.
Ereb związał się ze swoją siostrą Nyks i miał z nią troje dzieci.
Eter uchodził za syna Ereba (Ciemności) i Nyks (Nocy) oraz za brata Hemery (Dnia).
Adam Wolański