Sz. Pan czy może Szpan?

Proszę o jednoznaczną odpowiedź, jak piszemy skrót Szanowny Panie/ Szanowna Pani: Sz.P. czy SzP? A może w ogóle nie skracamy tego w taki sposób?
Pozdrawiam.
Stosowane w korespondencji skróty wyrażeń Szanowny Pan, Szanowna Pani i Szanowni Państwo to – odpowiednio – Sz. Pan, Sz. Pani i Sz. Państwo.
Oprócz tych skrótów używa się ponadto, chociaż coraz rzadziej, skrótów w formie WPan, WPani, WPaństwo (opartych na formach grzecznościowych wielmożny, wielmożna, wielmożni).
Obu wskazanych wyżej typów skrótów używa się wyłącznie przed imieniem i nazwiskiem adresata – na kopercie lub w tzw. adresie pisma urzędowego. Nie można natomiast skracać formy zwrotu do adresata, rozpoczynającej tekst listu, karty pocztowej itp. – wówczas piszemy wyłącznie Szanowny Panie, Szanowna Pani, Szanowni Państwo.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski