catering

Czy istnieje polski odpowiednik słowa caterer (właściciel firmy cateringowej)? Zetknąłem się z kateringowcem (ewentualnie cateringowcem) – słowem, które zbudowane jest na podobnej zasadzie, co na przykład handlowiec.
Słowo catering – nazwa usługi polegającej na dostarczeniu potraw i napojów, np. na przyjęcie weselne lub konferencję, i ewentualnie na zorganizowaniu przyjęcia – jest stosunkowo nowe w polszczyźnie i nie do wszystkich słowników już trafiło. Wymawiamy je z polska [katering] i taka wymowa skłania też do polszczenia pisowni. Na razie w tekstach przeważają formy catering, cateringowy, ale postaci katering, kateringowy też można spotkać. Jeśli chodzi o właściciela lub pracownika firmy cateringowej, to zręczniejszą nazwą wydaje się kateringowiec (ewentualnie cateringowiec) niż katerer (catarer).
Mirosław Bańko