logo

Jak brzmi dopełniacz liczby mnogiej od wyrazu logo (w znaczeniu znak firmowy)? Czy w ogóle istnieje liczba mnoga: loga czy logi?
Jest to rzeczownik formalnie nieodmienny, a więc mający wszystkie formy takie same – jak whisky albo atelier. Zwykle używa się go w liczbie pojedynczej, gdyż firma normalnie ma tylko jedno logo. W razie potrzeby można powiedzieć: „Zamówiliśmy u grafika dwa logo”, ale nie brzmi to zręcznie. Lepiej byłoby: „Zamówiliśmy u grafika dwa znaki firmowe”.
Mirosław Bańko