wraz z(e) wstąpieniem

Która wyrażenie jest poprawne: wraz ze wstapieniem do UE czy wraz z wstapieniem do UE?
Wybór między formą z a formą ze przed wyrazem zaczynającym się na ws- nie podlega ścisłym regułom. Częściej spotyka się w tym kontekście ze niż z, zwłaszcza w języku mówionym, gdyż np. wraz ze wstąpieniem jest łatwiejsze do wymówienia niż wraz z wstąpieniem. W sumie jednak obie formy są poprawne.
Mirosław Bańko