miś

Witam. Dlaczego żaden ze słowników języka polskiego nie notuje słowa misiowie? Czasem używa się słowa misiu w odniesieniu do ludzi: czy to jako pieszczotliwej formy, czy też żartobliwej, poufałej. Z kolei na określenie kilku osób mówimy: misiowie, zamiast misie (w potocznym i żartobliwym kontekście). Dziękuję za wyjaśnienie.
Gdy misiem nazywamy mężczyznę, słowo to ma rodzaj męskoosobowy, co widać przede wszystkim w bierniku liczby mnogiej: „Popatrz na tych misiów”. Mianownik liczby mnogiej ma końcówkę -e, która występuje zarówno w rodzaju męskoosobowym (por. ci nauczyciele), jak i męskonieosobowym (por. te krokodyle). Formy misiowie nie wyklucza system fleksyjny polszczyzny (por. królowie, panowie), ale nie sprzyja jej zwyczaj językowy. Prawdopodobnie odczuwalibyśmy ją jako zbyt godnościową, dlatego jeśli już pojawia się, to rzeczywiście w kontekstach żartobliwych.
Mirosław Bańko, PWN