euroazjatycki czy eurazjatycki?

Witam. Która forma jest poprawna: euroazjatycki czy eurazjatycki? Pierwsza jest w Ortograficznym słowniku języka polskiego, Wyd. Wilga 2000, redaktor naukowy prof. dr hab. Andrzej Markowski; druga zaś w Słowniku ortograficznym pod red. prof. dra hab. Edwarda Polańskiego.
Dziękuję z góry za rozwianie moich wątpliwości.
Przymiotnik euroazjatycki powstał jako złożenie rzeczowników Europa (skróconego do Eur-) i Azja, które zostały połączone elementem -o-. Drugi przymiotnik – eurazjatycki powstał od rzeczownika Eurazja. Jak widzimy, każdy z tych wyrazów został zbudowany na nieco innej podstawie słowotwórczej. Mówiąc inaczej: są to dwa różne przymiotniki, z czego można wyciągnąć wniosek, że nie muszą mieć identycznego znaczenia.
A jeśli chodzi o problem ich zgodności z normą – obie formy są poprawne.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski