w wyniku którego

Moje pytanie dotyczy szyku zaimka względnego który. Zazwyczaj występuje on na pierwszym miejscu w zdaniu podrzędnym, może być poprzedzony jedynie przyimkiem lub wyrażeniem przyimkowym. Wielki słownik poprawnej polszczyzny PWN podaje pięć wyrażeń przyimkowych, w których zaimek który może występować na drugim miejscu: za pomocą, na podstawie, na mocy, w braku, w razie. Czy więc napisanie np. w wyniku którego jest błędem?
Pozdrawiam
Listę podaną w WSPP traktuję jako przykładową, a nie wyczerpującą. Zgodnie z zasadą przed zaimkiem który stawiamy takie wyrażenia przyimkowe, które się leksykalizują, czyli same nabierają cech pojedynczych przyimków. Świadectwa takiej leksykalizacji są różne, nie zawsze koincydentne, w dodatku leksykalizacja jest zjawiskiem stopniowalnym, można więc mówić o jej mniejszym lub większym nasileniu, a nie po prostu o jej obecności lub braku.
Mamy więc teoretyczną zasadę, ale zasada ta okazuje się nieostra. W tej sytuacji lepszym kryterium jest po prostu zwyczaj językowy. W Korpusie Języka Polskiego PWN kwerenda „w wyniku któr"* (gdzie gwiazdka oznacza dowolny ciąg liter) przynosi 348 odpowiedzi. To jest, moim zdaniem, wystarczający argument za tym, że konstrukcja w wyniku którego nie może być uważana za błąd.
Mirosław Bańko, PWN