dni czy dnie?

Chciałbym się dowiedzieć, czy poprawna jest forma dnie, szczególne czy mogą być dnie szczególne.
Dnie to forma rzadsza, przestarzała i nacechowana literackością (por. Noce i dnie Marii Dąbrowskiej), a w niektórych kontekstach w ogóle nieużywana (np. trzy dni, a nie trzy dnie). Może Pan napisać (raczej napisać niż powiedzieć) dnie szczególne, ale słowa te będą równie szczególne jak ich treść. Jeśli nie zależy Panu, by formą swojej wypowiedzi zwracać uwagę czytelników, niech Pan lepiej wybierze dni szczególne.
Mirosław Bańko, PWN