kmdrzy czy kmdrowie?

W Wielkim słowniku ortograficzno-fleksyjnym dla mianownika liczby mnogiej skrótu kmdr podano odmianę kmdrowie, choć nieskrócone słowo odmienia się komandorzy. Czy skrót ten i podobne (np. dr, mgr, mjr) mogą przyjmować końcówkę -y (np. mjrzy) zgodnie z uwagą w zasadach pisowni Wielkiego słownika ortograficznego? Pod odpowiednimi hasłami słownika odmiany te nie są notowane.
Dziękuję i pozdrawiam.
Rzeczowniki męskoosobowe oznaczające tytuły, godności, urzędy (także stopnie pokrewieństwa i nazwy własne) zwykle mają końcówkę -owie, np. generałowie, ministrowie. Częstym zjawiskiem wśród wyrazów należących do tej grupy jest jednak oboczność końcówek, np. filolodzyfilologowie, inżynierzyinżynierowie. Wszystkie wyrazy podane w pytaniu oraz skróty od nich mogą przyjmować obie końcówki.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski