przymiotnik od Turek

Witam!
Proszę o odpowiedź, czy należy pisać: powiat Turecki czy Turkowski. Turecka Strefa Inwestycyjna? Turkowskie Prezentacje Teatrów Ulicznych? Dotyczy to miasta Turek w Wielkopolsce.
Pozdrawiam i dziękuję.
Od nazwy tego miasta można utworzyć dwa przymiotniki: turecki i turkowski. Pierwszy jest używany znacznie częściej, występuje też w nazwie administracyjnej powiat turecki (zapisujemy ją małymi literami). Drugi nie budzi jednak zastrzeżeń nawet w samym Turku, skoro w Tureckim Portalu Regionalnym wyeksponowano informację o ratowaniu turkowskiego szpitala.
Która forma pojawi się w nazwie własnej, zależy od decyzji jej właściciela. Istnieje co najmniej kilka nazw z przymiotnikiem turkowski, np. Turkowskie Towarzystwo Leśne, Turkowskie Prezentacje Teatrów Ulicznych.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski