Charles Pasqua

Szanowni Państwo!
Jak należy odmieniać nazwisko Pasqua? Chodzi o francuskiego polityka Charles’a… no właśnie – Pasquę? Pasquy, Pasquie – wygląda to po prostu okropnie. Bardzo proszę o radę.
Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Szczęsna
Nazwiska francuskie o takim zakończeniu są nieodmienne, a w połączeniu z odmienianym imieniem daje to formy: DB. Charles’a Pasqua, C. Charles’owi Pasqua, N. Charles’em Pasqua, Mc. o Charles’u Pasqua.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski