Łaski bez

Witam.
Słysząc czyjąś odmowę, często odpowiadamy: Łaski bzy. Sam często używam tego zwrotu, choć nie do końca wiem, co on dokładnie oznacza… Domyślam się, że nie mamy na myśli bzu, jako rośliny. Bardzo proszę o wyjaśnienie tego zwrotu, jego etymologii.
Serdecznie pozdrawiam :)
Znam ten zwrot w postaci Łaski bez i traktuję jako nonszalanckie odwrócenie wyrazów w zwrocie Bez łaski. Ten ostatni zabrzmiałby nieuprzejmie, dlatego, jak sądzę, osłabia się jego wymowę, odwracając wyrazy. Że jest to zabieg świadomy, widać po tym, że przyimek normalnie w języku polskim nie występuje po rzeczowniku. Przekazywane z ust do ust Łaski bez jest skądinąd ciekawym związkiem frazeologicznym. Postać Łaski bzy, jak pokazuje szybka kwerenda w Internecie, to dalsza, wcale nie odosobniona modyfikacja wyjściowego Bez łaski.
Mirosław Bańko, PWN