Ale Ksander!

Jak najlepiej podzielić imię Aleksander? Naturalniejszy wydaje mi się podział Alek-sander, ale mam wątpliwości, bo przecież rozdzielamy w ten sposób coś, co pierwotnie było jedną literą (x). Może więc lepiej Ale-ksander?
Wielki słownik ortograficzny PWN, choć oznacza miejsca podziałów zalecanych, w podniesionej przez Pana kwestii nie zajmuje stanowiska. Wolno to traktować jako przyznanie, że oba podziały są równie dobre.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski