Ałma Ata czy Ałmaty?

Szanowni Państwo,
proszę o pomoc w rozstrzygnięciu kwestii miasta Ałmaty – taką wersję podaje Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych, więc wcześniejsze porady są już nieaktualne, zob. protokół komisji. Jak więc odmieniać to miasta, które miesiąc temu było gospodarzem Mistrzostw Świata w Podnoszenie Ciężarów? „W rozgrywanych właśnie w (tutaj nazwa, której nie potrafię odmienić)… Mistrzostwach Świata Polacy nie triumfowali”?
W słowniku ortograficznym PWN ma Pan na razie Ałma Atę, więc proszę się nie obawiać tej nazwy. Już raczej użytkownicy tej nowej powinni się przygotować na kłopoty. Nowa forma potrzebuje czasu, aby się upowszechnić, możliwe zresztą, że między starą i nową nazwą wykształci się podział stylistyczny, jak np. między Pekinem a Beijingiem (nb. proponuję, aby Pan przeszukał archiwum poradni pod kątem tej ostatniej).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski