Barany i Byki

Szanowni Państwo,
czy Barany, Byki, Raki, Lwy, Skorpiony, Koziorożce, Wodniki (osoby) mają biernik liczby mnogiej tożsamy z dopełniaczem, czy z mianownikiem? Jak brzmią formy deprecjatywne i niedeprecjatywne?
Z uszanowaniem
Czytelnik
W Innym słowniku języka polskiego przypisaliśmy tym nazwom rodzaj męski żywotny (zwany tam męskozwierzęcym). Według ISJP zatem ich biernik w lm jest równy mianownikowi, a kwestia wyboru między formą deprecjatywną a niedeprecjatywną w ogóle nie powstaje (wybór ten dotyczy tylko mianownika).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski