Bielinski

Szanowni Państwo,
nieraz już przychodziło Państwu odpowiadać na pytania dotyczące polonizacji imion (np. Włodzimierz Lenin, lecz Władimir Putin) i wiem, że obecnie zaleca się tego nie robić. Chciałbym jednak spytać się o polonizację rosyjskich nazwisk. Otóż co począć przykładowo z nazwiskiem słynnego krytyka literackiego, a Белинский go zwano. Czy powinniśmy pisać Bieliński, Bielinski, czy wręcz Bielinskij (przyznam, że spotkałem się z każdym wariantem).
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Najlepszym wariantem, zgodnym z regułą [313] Wielkiego słownika ortograficznego PWN, jest Bielinski (forma ta występuje w encyklopediach WN PWN). Zaakceptować należy też formę Bieliński, która pojawia się w poważnych publikacjach, a zwłaszcza w tytule i treści monografii Wissarion Bieliński i romantyzm rosyjski Józefa Borsukiewicza (PWN, Warszawa 1975).
Jan Grzenia