Big Mac

Jak należałoby zapisać Big Mac w zdaniu: „Ile kosztuje… big mac (Big Mac?)”?
Pisownia małą literą byłaby dość rozumna, bo nasuwa się analogia do pisowni typu Mercedes 'firma i marka', mercedes 'pojazd tej firmy, marki', lecz gdybyśmy tak wyraz ten zapisali, byłby to chyba precedens.
Przeszukałem pod kątem takiej pisowni zasoby Internetu, o których nie bez racji mawia się, że są nieogarnione, i nie znalazłem ani jednego przykładu (a złośliwie mówiąc, jeśli jakiejś pisowni nie można spotkać w Internecie, to nie jest ona w ogóle możliwa). Oznacza to, że nie mamy oparcia w zwyczaju językowym, na który zapewne silnie oddziałuje fakt, że zapis wielkimi literami często pojawia się w miejscach publicznych.
Ostatecznie, rozważywszy różne racje, dochodzę do wniosku, że najlepiej byłoby zapisać „Ile kosztuje Big Mac?”.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski