Bolszaja Okrużnaja

Czy nazwy ulic rosyjskich należy odmieniać jak nazwiska? Na przykład: ulica Bolszaja Okrużnaja należałoby napisać Bolsza Okrużna?
Chodzi tu o odmianę w polskich tekstach przymiotników rosyjskich, które w tym wypadku tworzą nazwę ulicy. Należy odmieniać je podobnie jak np. nazwisko Tołstaja (wzór odmiany można sprawdzić w słowniku ortograficznym). W mianowniku zachowujemy formę Bolszaja Okrużnaja, a w pozostałych wypadkach użyjemy form DCMs. Bolszej Okrużnej i BN. Bolszą Okrużną.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski