Bruno i Brunon

Czy imię Bruno jest tym samym imieniem, co Brunon? Czy imię Bruno się odmienia? Jeśli tak, to jak?
Jest to jedno imię, ale w dwóch postaciach. Niektóre osoby używały jednej z nich, np. Bruno Schulz, inne znane są pod drugą postacią, np. św. Brunon z Kwerfurtu. Imię Bruno odmienia się tak jak Brunon, a więc nie mówimy np. Bruna, lecz Brunona.
Mirosław Bańko