Burbon czy bourbon

Szanowni Państwo,
zawodowo zajmuję się alkoholami wszelakimi. Od dłuższego czasu łamię sobie głowę nad pewną kwestią. A mianowicie, czy w pisanym języku polskim powinniśmy posługiwać się słowem burbon, czy też bourbon. Próbowałem wyjaśnić ten problem w kilku różnych źródłach, nie otrzymałem niestety jasnej odpowiedzi. Chciałbym więc wyjaśnić zagadkę pisowni nazwy tego przepysznego gatunku alkoholu raz na zawsze, u największych autorytetów.

Pozdrawiam serdecznie
Mateusz Marciniak
Odwołam się do najważniejszej wykładni ortografii – Wielkiego słownika ortograficznego PWN pod red. E. Polańskiego (Warszawa 2016). Notuje on obie formy: burbon i bourbon, tak więc można pisać dwojako i nie przesadzać z użyciem (trunku, nie słowa).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski