Co może dyrektor?

Piszę, aby zapytać o poprawność sformułowania: „Dyrektor może określić maksymalną liczbę przyjętych osób”. Czy w związku ze znaczeniem uprzednim imiesłowu przyjętych należy taką formę poprawić (np. na maksymalną liczbę osób, które mogą zostać przyjęte), czy też można ją zachować? Będę wdzięczna za wytłumaczenie tej kwestii bądź odesłanie do odpowiedniej literatury.
Dyrektor wiele rzeczy może, więc pewnie może też z góry „określić maksymalną liczbę przyjętych osób”. Zwłaszcza jeśli jakiś akt urzędowy daje mu taką władzę.
Mówiąc jednak serio, występowanie imiesłowów przymiotnikowych dokonanych nie jest ograniczone do zdań, w których orzeczenie odnosi się do czynności czy stanów minionych. Proszę wyobrazić sobie polskich kibiców ogarniętych euforią po zdobyciu przez polskich sportowców 40 złotych medali na olimpiadzie w 2040 roku. Trochę odległa to perspektywa, ale pomarzyć wolno.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski