Co robimy z żółwikiem?

Szanowni Państwo,
mam problem z żółwikiem – mowa oczywiście o geście zderzania się piąstkami, np. w ramach powitania. Chciałabym zapytać czy żółwika przybijamy, czy robimy. Ostatnio spotkałam się z wersją zrobili żółwika, jednak odkąd pamiętam, słyszałam zawsze przybij żółwika (analogicznie do przybij piątkę).

Będę wdzięczna za odpowiedź w tej nurtującej mnie kwestii.
Z wyrazami szacunku
Karolina Skoczylas
Żółwik to gest polegający na uderzeniu (lekkim, bo w przyjaznych zamiarach) swoją pięścią pięści innej osoby. Żółwika się więc niewątpliwie przybija.
Zwrot zrobić żółwika nie oddaje istoty rzeczy, gdyż nie wskazuje na czynność zderzania się pięści w geście przywitania (pożegnania, radości itp.).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski