Co zrobić z celem?

Czy poprawne jest sformułowanie realizacja celu?
Cele można realizować, a także urzeczywistniać i osiągać. Można dążyć do celu, dopiąć celu, są także inne możliwości.
W Nowym słowniku poprawnej polszczyzny napisano wprawdzie, że zrealizować cel to niedobrze po polsku, ale ocena taka nie ma pokrycia w uzusie. Prawdopodobnie wynikła z refleksji, że cel to punkt, do którego się dąży. Nie jest to jednak jedyna możliwa interpretacja: czyimś celem może być wykonanie określonego zadania, a zadania można realizować – i cele też.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski