Czego potrzebuje pies?

Dzień dobry,
Mam do Państwa pytanie odnośnie poprawności tekstu, który znajdzie się na opakowaniu karmy dla zwierząt. Która forma jest poprawna:
Pies potrzebuje 2 puszki dziennie.
Pies potrzebuje 2 puszek dziennie.

Czy na formę słowa puszka wpłynie dostawienie do zdania skrótu ok.? Czyli, która z poniższych form jest poprawna:
Pies potrzebuje ok. 2 puszki dziennie.
Pies potrzebuje ok. 2 puszek dziennie.

Z góry bardzo dziękuję za poradę.
Sylwia Łatkowska
Zarówno ze skrótem ok., jak i bez niego, pies potrzebuje dwóch puszek (ew. 2 puszek) dziennie. Ponadto potrzebuje miłości, opieki, spaceru, zrozumienia… Wszystko to, czego potrzebuje pies, istnieje w dopełniaczu, innymi słowy – dopełniacz jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby (zresztą nie tylko psie). Jedynie gramatykom dopełniacz nie wystarcza.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski