Czy poprawne jest wyrażenie „słuchać się kogoś”?

Cierpię katusze, gdy słyszę – (…) nie słuchasz się matki (…). Jakoś drażni mnie ta zwrotność. Czy słusznie ? Czy mam dać se siana ? Czy to jest raczej archaizm ? A może „warszawka” ?
Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN dopuszcza wyrażenie słuchać się kogoś w znaczeniu „być posłusznym komuś”, opatruje je tylko kwalifikatorem pot. (potoczne). Słowo się nie pełni tu funkcji zwrotnej, lecz wzmacnia znaczenie czasownika, którego można używać i bez tego słowa, por. podobne: pytać i pytać się, dotknąć czegoś i dotknąć się czegoś.
Mirosław Bańko