Doktor inżynier

Ukończyłem studia magisterskie, a potem inżynierskie. Wiem, że nie daje mi to stopnia mgr inż., tylko – mgr jednego, inż. drugiego. Teraz jednak kontynuuję swoją edukację i zamierzam obronić doktorat z nauk technicznych. Czy będę mógł posługiwać się stopniem dr inż.?

Z poważaniem,
K.K.
Tak, oczywiście, będzie Pan doktorem inżynierem – nazwa inżynier wskazuje tu na to, że jest Pan absolwentem uczelni technicznej, nie zaś na stopień naukowy.
Dodam, że jej skrótem jest inż. – z kropką na końcu, natomiast skróty wyrazów magister i doktor nie mają kropki (mgr, dr).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski