Dzielenie nietypowych nazw i oznaczeń literowo-cyfrowych na końcu wiersza

Szanowni Państwo,
chciałbym się dowiedzieć, czym się kierować przy dzieleniu i przenoszeniu do nowego wiersza takich nietypowych wyrazów jak LC-M13VM2812IRD (wersja aparatu), SolvePnP (nazwa algorytmu) itp. Czy w pierwszym przypadku dozwolony jest podział w miejscu łącznika, a jeśli tak, to należy go powtórzyć jak przy zwykłych złożeniach z łącznikiem? A jak w drugim przypadku? A może w ogóle nie należy dzielić takich wyrazów?
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Oczywiście, najlepiej nie dzielić tego rodzaju elementów tekstu, choć zalecenie takie nie zawsze jest możliwe do spełnienia. Jeśli zatem zachodzi konieczność podziału, najlepiej dzielić w miejscu pewnych całostek strukturalnych, np. w miejscu dywizu, nawiasu, ukośnika, między elementami literowymi i cyfrowymi, elementami literowymi zaczynającymi się od wielkiej litery itp.
W wypadku zapisów typu: LC-M13VM2812IRD najlepiej powtórzyć łącznik na początku następnego wiersza. W takich sytuacjach dywiz na końcu wiersza oznacza podział, a na początku kolejnego wiersza – dywiz, który wchodził w skład samego oznaczenia.
Adam Wolański