Dzień Edukacji Narodowej

W związku z niedawnym nauczycielskim świętem spotykam w prasie takie jego nazwy: Święto Edukacji Narodowej oraz Święto KOMISJI Edukacji Narodowej. Właściwa wydaje mi się tylko pierwsza nazwa. Czy mam rację? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Święto pracowników oświaty nosi oficjalną nazwę Dzień Edukacji Narodowej, a więc tylko taka forma powinna być zapisywana wielkimi literami (wyrażenie święto edukacji narodowej jest opisowe, w związku z tym właściwy jest zapis od małych liter).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski