Dzień otwarty

Proszę o odpowiedź dotyczącą prawidłowego zapisu na zaproszeniu. Zapraszamy na:
dzień otwarty przedszkolaka
„dzień otwarty przedszkolaka”
czy może
„Dzień otwarty przedszkolaka”?

Dziękuję.
M. Gasik
Przywołane w pytaniu wyrażenie można traktować jako nazwę pospolitą i pisać je od małych liter. Przepisy ortograficzne pozwalają jednocześnie zapisywać nazwy imprez, którym organizator chce nadać specjalny tytuł, wielkimi literami (z wyjątkiem występujących wewnątrz nazwy przyimków i spójników). W obu wypadkach cudzysłów jest zbędny.
Większy niepokój niż sprawa pisowni budzi poprawność frazeologiczna zaproponowanej nazwy. Związek wyrazowy dzień otwarty tworzy kolokacje bezprzyimkowo z rzeczownikami nieżywotnymi oznaczającymi rodzaj placówki edukacyjnej bądź uczelni oraz z przyimkiem dla z rzeczownikami osobowymi określającymi potencjalnie zainteresowanych ofertą danej instytucji, por.:
Dzień Otwarty AGH
dzień otwarty dla gimnazjalistów
dzień otwarty dla kandydatów
Dzień Otwarty dla Przedszkolaków i Rodziców
dzień otwarty przedszkola
Dzień Otwarty Szkoły
Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ów schemat utrzymany jest również w nazwach spoza obszaru edukacji, por.
Dzień Otwarty dla Młodych Par
Dzień Otwarty Tunelu pod Martwą Wisłą
.
Adam Wolański