Dziwnie by to brzmiało

Chciałbym się spytać o odmianę nazwiska Urło. Nie spotkałem nigdzie indziej tego nazwiska, wyszukiwarka wskazuje na to, iż jest ono jedyne w Polsce. Ciekawi mnie więc, czy się je odmienia. Osobiście uważam, iż nie powinno się go odmieniać, gdyż dziwnie by to brzmiało (Urle, Urły). Wolę jednak zasięgnąć fachowej opinii.
Pozdrawiam
Jeśli jest to nazwisko mężczyzny, w zasadzie powinno się odmieniać tak samo jak Jagiełło, a zatem D. Urły, CMs. Urle, B. Urłę, N. Urłą. Na nieodmienianie go można przystać, jeśli używane jest z odmienionym imieniem lub tytułem, np. Pawła Urło, sierżantem Urło.
Żeńskiego nazwisko Urło nie odmieniamy.
Mirosław Bańko, PWN