Edredon, krakwa i markaczka

Jaka jest etymologia nazw edredon, krakwa i markaczka?
Te trzy tajemnicze dla laika słowa są nazwami gatunków kaczek.

Jako źródło pierwszej nazwy Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego podaje francuski rzeczownik édredon, który (czego już wspomniane opracowanie nie notuje) oznacza pierzynę. Po francusku jednak kaczka zwana w Polsce edredonem to eider à duvet (dosł. eider – duża kaczka – z puchem), a nie édredon. Za to Włosi mają podobną do polskiej nazwę kaczki – edredone, i to być może ona stała się źródłem polskiego wyrazu.

Pochodzenia dwóch pozostałych nazw nie udało mi się ustalić.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski