Elementy cytowane w cytatach składanych kursywą

Szanowni Państwo, mam pytanie dotyczące cytowania. Cytuję poprzez kursywę i problem polega na tym, co zrobić, kiedy w cytowanym tekście pojawia się kursywa. Nie chcę wprowadzać wszystkich cytatów poprzez cudzysłów. Czy kursywę w cytowanym tekście powinnam zastąpić cudzysłowem, a może cudzysłowem ostrokątnym, a może po prostu ją zignorować…?

Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam ciepło
Helena
W cytatach składanych pismem pochyłym elementy wyróżnione w oryginale kursywą (np. tytuły dzieł) należy składać pismem prostym, np.
 Na przykład Deotyma pisze w swoim Pamiętniku: Czytałam […] Prelekcje Mickiewicza, które mnie zdumiały, czytałam i Lillę Wenedę, ta wszakże niekorzystne wywarła na mnie wrażenie […].
Adam Wolański