Formy zwracania się do Jezusa i mówienia o Nim

Szanowni Państwo,
chciałbym zapytać o formy grzecznościowe odnoszące się do Boga, kiedy używamy Jego imienia – na przykład, kiedy mówimy o Jezusie. Czy istnieją sugestie językowe, czy należy mówić: Jezus (jakby po imieniu), Pan Jezus (na pan), Chrystus Jezus (używając dodatkowych określeń). Jaką formę można uznać za grzecznościową?

Pozdrawiam serdecznie
Tomasz Szczepański
Po konsultacji z księdzem prof. Wiesławem Przyczyną odpowiadam: wszystkie wymienione przez Pana formy są w użyciu. Jeśli w modlitwie zwracamy się do Jezusa, to mówimy: Panie Jezu Chryste, Panie Jezu, Jezu i Panie. Gdy mówimy o Jezusie, używamy form: Pan Jezus, Jezus, Jezus Chrystus, Pan, rzadziej: Chrystus Jezus.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski