Frednowy jak rowy

Szanowni Państwo,
zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w ustaleniu, jak należy poprawnie odmieniać nazwę miejscowości Frednowy.

Z poważaniem
Weronika Girys
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Administracji i Cyfryzacji z dn. 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości nazwa Frednowy (odnosząca się do wsi w powiecie iławskim) przybiera w dopełniaczu formę Frednowów, co wskazuje na to, że jest to rzeczownik w liczbie mnogiej: te Frednowy. Odmieniamy go zatem tak jak podobnie zakończony rzeczownik męski w liczbie mnogiej, np. rowy (lp. rów):

M. (te) Frednowy (jak: te rowy)
D. (tych) Frednowów (jak: tych rowów)
C. (tym) Frednowom (jak: tym rowom)
B.=M.
N. (tymi) Frednowami (jak: tymi rowami)
Ms. o (tych) Frednowach (jak: o tych rowach).

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski