Goa

Szanowni Państwo,
według słownika ortograficznego nazwę Goa należy odmieniać. Czyli napiszemy: plaże Goi, od Goi do Hanoi? Czy nieodmienność jest dopuszczalna?

Z poważaniem
Czytelniczka z Warszawy
Nazwę Goa należy odmieniać – robimy to tak, jak odmieniamy inne rzeczowniki żeńskie, w których przed końcówką -a jest samogłoska (np. kamea, statua, Korea), a zatem: D., C., Ms. Goi, B. Goę, N. Goą.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski