Góra Kalwaria jednak osobno

Dlaczego nazwę miasta Góra Kalwaria pisze się tak, jak się pisze? Mamy tu dwa człony rzeczownikowe. Pierwszy z tych członów nie należy do trójki wyjątków, która zezwala na pisownię bez dywizu, to jest: Kolonia, Osada, Osiedle. Czyli chyba powinno być Góra-Kalwaria. A jednak słownik, bynajmniej nie jakiś stary, twierdzi inaczej.
Przypuszczam, że o Górze Kalwarii zapomniano, zmieniając przepisy. I całe szczęście, bo inaczej włodarze i mieszkańcy tego miasta musieliby zajmować się wymianą tablic, szyldów, druków, pieczątek itp. zamiast robić pożyteczniejsze rzeczy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski