Gumieńce

Jak w dopełniaczu powinna brzmieć nazwa szczecińskiego osiedla Gumieńce: Gumieńców (przez analogię do rumieńców czy kaczeńców) czy Gumieniec?
Ani Gumieńców, ani Gumieniec, lecz Gumieńc – taką formę podaje Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dn. 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski