Huta Poręby

Szanowni Państwo!
proszę o pomoc w odmianie nazwy miejscowości Huta Poręby. Z tego, co udało mi się dowiedzieć, jest to wioska powstała po połączeniu Poręb, Jasionowa i Huty. Myślę więc, że powinno się nazwę tę zapisywać z łącznikiem i odmieniać oba jej człony. Jednak np. na stronie gminy Nozdrzec, w której leży Huta Poręby, widnieje zapis bez dywizu. Co więcej, spotkałam się z przypadkami odmiany jedynie pierwszego członu nazwy i traktowania drugiego, jakby był rzeczownikiem w dopełniaczu.
Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dn. 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części rejestruje jedną nazwę miejscową Huta Poręby – w województwie podkarpackim. Nazwę tę zapisuje się bez łącznika, a odmienia się oba człony: D. Huty Porąb, C. Hucie Porębom, B. = M., N. Hutą Porębami, Ms. (o) Hucie Porębach. Jak widać, drugi człon jest rzeczownikiem w liczbie mnogiej.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski