I dlatego

Czy postawienie przecinka przed i dlatego w poniższym zdaniu jest błędem? Jaka zasada obowiązuje w tym przypadku?
Tkaniny są odporne na ścieranie, i dlatego nadają się do intensywnego użytku.
Dziękuję i pozdrawiam
Monika Czech
Postawienie przecinka w takiej sytuacji nie będzie błędem, jeśli w intencji nadawcy człon i dlatego nadają się do intensywnego użytku będzie miał charakter dopowiedzenia. Reguła ta dotyczy wszystkich wypadków, kiedy dopowiedzenie pojawia się po spójnikach łącznych bądź rozłącznych.
Adam Wolański